Kredi kartı ve taksit seçeneklerimiz ile ödeme kolaylığı..

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi hangi alanda faaliyet göstermektedir?

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Cumhuriyetin ilanından sonra, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün girişimiyle, Türkiye İş Bankası'nın öncülüğünde 1 Nisan 1925'te faaliyete başladı.

O dönemde Anadolu Sigorta'ya düşen iki önemli görev vardı. Birincisi; Türk halkına "kadercilik" yerine "sigorta güvencesi"ni aşılamak... İkincisi; Genç Türkiye'nin, İş Bankası'nın sağladığı güçle yaratılan ulusal değerlerini güvence altına almak... Bir anlamda, kuruluş gerekçesinde de belirtildiği gibi devlet yatırımlarını korumak.

Anadolu Sigorta, özel bir sigorta şirketi olarak, kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede Türkiye'de sigortacılık sektörünün gelişiminde ve bu gelişime paralel olarak sosyo-ekonomik ortamın çağdaşlaşmasında önemli bir rol oynadı.

Anadolu Sigorta'nın yıllardır değişmeyen, hasarları hemen ve eksiksiz ödeme ilkesi, insanlarımız için bir güven kaynağı oldu.

Bugün, güçlü sermaye tabanı ve gelişmiş altyapısını arkasına alarak müşteri memnuniyeti odaklı öncü bir sigortacılık anlayışını "Maksimum Hizmet Sigortacılığı'nı" uygulayan Anadolu Sigorta, Türkiye'de sigorta bilincinin yaygınlaşmasını hedefliyor.

Kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, sağlık, tarım, hukuksal koruma sigortası, sorumluluk ve havacılık sigortaları alanlarında hizmet veren, sektörünün lideri Anadolu Sigorta, Türkiye'ye sigorta güvencesi sağlıyor. Yurt düzeyinde yaygın 1150 acentesi ve 850 İş Bankası şubesiyle hizmet veriyor.

Bu Kategoriye Ait Diğer İçerikler